Tatry za jedným stolom

STARÝ SMOKOVEC (11.júl 2013) – Spoločnú reč našli obe vo Vysokých Tatrách pôsobiace oblastné organizácie cestovného ruchu (OOCR). OOCR Región Vysoké Tatry a OOCR Vysoké Tatry – Podhorie. Dňa 11.júla v Starom Smokovci podpísali memorandum o spolupráci a vzájomnej podpore. Spoločným cieľom organizácií je spokojný návštevník Tatier, ktorý vo Vysokých Tatrách dovolenkuje. Ide o prvú takúto dohodu medzi dvoma OOCR na Slovensku vôbec. 

       

Vysoké Tatry patria k TOP destináciám na Slovensku. Ročne ich navštívia státisíce klientov. Po úspešnej zime Vysoké Tatry vstupujú do aktuálnej letnej sezóny s veľkými očakávaniami, novinkami v oblasti ponuky, ale aj s novou koncepciou spolupráce oblastných organizácií cestovného ruchu, ktoré v destinácii pôsobia. 

Tatranci vedomí si spoločných záujmov v oblasti Vysokých Tatier a ich podhoria sadli v Starom Smokovci za spoločný stôl a 11.07 podpísali memorandum, ktorého základom je spoločné ťaženie na poli rozvoja cestovného ruchu a budovanie konkurencieschopnej cieľovej destinácie s ponukou komplexných služieb.

Návštevníkovi je jedno na území ktorej OOCR dovolenkuje, vníma len to, že je vo Vysokých Tatrách a najmä preto vzniklo spoločné memorandum dvoch OOCR v našom regióne,“ povedal Ján Mokoš, predseda predstavenstva Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry. Tatranci veria, že vytváranie spoločných produktov a balíčkov služieb a koordinácia aktivít v celom regióne prinesú ďalšie zvyšovanie návštevnosti destinácie.

„Aj podhorie Vysokých Tatier, kde sa nachádza najmä veľké množstvo ubytovacích kapacít, či gastro prevádzok, je z pohľadu celkového napredovania cestovného ruchu v Tatrách dôležité. Sme radi, že sme našli spoločnú reč, ktorá bude len na prospech našich spoločných klientov. Budeme spolupracovať najmä pri tvorbe a poskytovaní pobytovej karty TATRY Card, prevádzke aquaskibusov, tvorbe cyklotrás, či realizácii rôznych marketingových a propagačných aktivít,“ doplnil Peter Duda, predseda predstavenstva Oblastnej organizácie CR Vysoké Tatry Podhorie.

 Predstavitelia obidvoch OOCR sa netaja, žeby radi spojili obe organizácie v jednu, ak im to legislatíva dovolí. Zatiaľ sú na Slovensku jedinými oblastnými organizáciami, ktoré začali aktívne kooperovať a podpísali spoločné memorandum.

 Po OOCR Región Vysoké Tatry sa spojilo podhorie Tatier v ďalšej organizácii. V prvej fáze to bolo sedem podtatranských obcí – Veľká Lomnica, Stará Lesná, Nová Lesná, Veľký Slavkov, Mlynica, Štôla, Liptovská Teplička, dva podnikateľské subjekty a Združenie cestovného ruchu zo Starej Lesnej. Oblastná organizácia cestovného ruchu Vysoké Tatry Podhorie vznikla 27.2.2012.

 

Zdroj: OOCR Región Vysoké Tatry