V Tatrách hodnotili ubytovacie zariadenia

STARÝ SMOKOVEC (26.september 2013) – Regionálna karta pre ubytovaných hostí vo Vysokých Tatrách TATRY Card významne prispieva k atraktívnosti dovolenky v našich veľhorách. Aj preto Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry (OOCR) hodnotila najlepších predajcov kariet. Zo 133 ubytovacích zariadení boli najlepší Villa Siesta, Atrium hotel a z menších zariadení Penzión Poľana a Aplend Mountain Resort.

Do hodnotenia OOCR bolo zapojených 133 zariadení, ktoré dokopy poskytli až 21 013 kariet. Išlo o penzióny, vily, priváty chaty, apartmány s počtom lôžok do 40 a nad 40 a hotely a apartmánové domy do 100 a nad 100 lôžok. Najviac sa v tomto smere darilo v Smokovcoch, keďže si víťazstvo medzi sebou rozdelili ubytovacie zariadeniach v Novom, Starom aj Hornom Smokovci. Tí najlepší podľa počtu vystavených kariet boli v štyroch kategóriách podľa typu zariadenia a počtu lôžok Villa Siesta z Nového Smokovca, Atrium hotel zo Starého Smokovca a z menších zariadení Penzión Poľana a Aplend Mountain Resort z Horného Smokovca.


„TATRY Card je pre nás ubytovateľov skvelá vec, aj vďaka nej sa nám darí ponúkať klientom lepšie služby,“ povedala riaditeľka hotela Atrium Miroslava Gazíková.

Cieľom tatrancov je vystaviť čo najviac kariet, ale najmä udržať si hosťa v destinácii čo najdlhšie. Takto sa predĺži priemerná dĺžka pobytu, čím samospráva aj podnikatelia utŕžia viac prostriedkov, ktoré okrem iného aj čiastočne vrátia späť do systému, aby mohli služby a ponuku destinácie ďalej zlepšovať. 

„Máme pred sebou ešte veľmi dlhú cestu, ale vieme kam sa chceme dostať. Napríklad v takom Rakúsku vystavia za sezónu 200 až 300 tisíc kariet. Neustále hľadáme cesty a spôsoby ako dosiahnuť, aby aspoň 80% ubytovaných hostí malo možnosť sa pohodlne ku karte dostať. Momentálne ich sezónne vystavujeme zhruba 20 tisíc. Máme teda stále obrovský potenciál rastu,“ potvrdila Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Kvalitné služby ubytovacích zariadení sú alfou a omegou úspechu. Už dávno neplatí, že stačí mať pekný hotel, či penzión a klienti prídu. Vo Vysokých Tatrách sa snažia inšpirovať zahraničím, najmä alpskými destináciami, kde za desiatky rokov aktívneho cestovného ruchu vytvorili systémy, ktoré sú pre hostí výhodné a atraktívne. Jedným z nich je systém regionálnych kariet, ktoré ponúkajú najmä zvýhodnené ceny na najatraktívnejšie miesta, aj vďaka nim sa darí vytvárať lákavé balíkové pobyty. 

Tatry sú ešte len na začiatku cesty, aj takýto systém hodnotenia ubytovateľov motivuje byť stále lepšími.

 

Zdroj: OOCR Región Vysoké Tatry