V Tatrách odštartujú zimnú sezónu

Otvorenie zimnej sezóny 2013/14 začína v Nízkych a Vysokých Tatrách v piatok 29. novembra 2013. Teploty v horách sa držia na plusových hodnotách, napriek tomu zimu otvárajú strediská tradične veľkou hudobnou oslavou pod názvom Winter Music Opening. V sobotu 30. novembra vytvoria v klube Happy End v Jasnej zábavu tí najlepší slovenskí umelci ako TINA, MAJK SPIRIT alebo CELESTE BUCKINGHAM.

Na najočakávanejší lyžiarsky deň v roku a na poriadnu lyžovačku si lyžiari musia chvíľu počkať.Už na budúci týždeň však meteorológovia predpovedajú mrazivejšie teploty, ktoré by mohli napomôcť aj technickému zasnežovaniu zjazdoviek. V piatok 29. novembra sa na pravé poludnie rozsvietením vianočného stromčeka na Chopku symbolicky otvorí zima. Najvyššie položený viac ako dvojmetrový vianočný stromček z Demänovskej Doliny prinesie Mikuláš a ozdobia a rozsvietenia ho predstavitelia regiónu z Liptova a Horehronia. Priamo na Chopku sa tak spoja netypickým spôsobom dva najvýznamnejšie regióny severného Slovenska. Vrchol Chopku, ktorý ako na dlani ponúka panoramatický výhľad na Západné Tatry a malebnú rozmanitosť Horehronia, sa od tejto zimy stane už aj útočiskom pred nepriaznivým veterným počasím najmä pre lyžiarov. Svoju skrehnutosť a uzimenosť vystrieda teplý čaj v ruke v novej vyhliadkovej reštaurácii - Rotunda. Svetlo, ktoré v piatok rozžiari stromček si odnesie každý návštevník do svojho domova, príbytku, či strediska. Vianočný stromček môžu návštevníci obdivovať alebo sami dozdobiť pri vrcholnej stanici lanovky Funitel až do Troch kráľov.     

Sobotný program 30. novembra odštartuje v Jasnej športový pretek xDRIVE BMW s exkluzívnou výhrou luxusného auta na zimnú sezónu. Na začiatok zimy prídu do Tatier aj známe tváre českého a slovenského šoubiznisu. Tenista Lukáš Rosol, moderátorka Michaela Ochotská, speváčka Jana Kocianová, herec Pavel Líška, športový komentátor Karol Polák, herečka Gabriela Marcinková a herec Lukáš Latinák. Počas dňa je pripravený Aprés-ski Warm-up v Champagne Bare s live vystúpením gitarovým a saxofónovým sólom s názvom FEELHARMONX. Ďalej sa predstavia L&J DEEJAYS AND MR. SMITH a bubnová šou - CAMPANA BATUCADA. Hudobný ošiaľ zábavy si užije ten, kto príde večer do klubu Happy End na nočnú party s hosťami: TINA, MAJK SPIRIT, CELESTE BUCKINGHAM, DJ BON FINIX, tanečnou skupinou GRIMMY DANCE COMPANY SL a DJ EKG.

Zábava v Jasnej nebude len o najvychytenejších hudobníkoch, ale karty v ten večer zamieša aj bezprostredný humor v podaní najznámejšieho českého moderátora Jana Krausa. Jeho show umocní syn David Kraus s hosťujúcou kapelou, či prostredie novej kongresovej sály Wellness hotela Grand Jasná.

Otvoriť zimnú sezónu vo Vysokých Tatrách prídu opäť tenisti. Na Tenisových Tatrách 2013 sa v piatok 29. novembra predstavia v exhibičnom zápase najznámejšie tváre bieleho športu: Karol Kučera, Miloš Mečíř ml., Marián Vajda, Branislav Stankovič, Ján Krošlák, Michal Mertiňák, Filip Polášek, Igor Zelenay, Andrej Martin, Jana Čepelová a Janette Husárová. V sobotu čaká tenistov program v podobe intenzívneho relaxu a aktivít, ktoré Tatry návštevníkom ponúkajú.

Lyžiari vo Vysokých Tatrách si už túto zimu zalyžujú na viac ako 4 nových kilometroch  tratí a za najkrajšími výhľadmi ich v decembri vyvezie nová 15 miestna gondola v Tatranskej Lomnici v úseku Štart - Skalnaté pleso. V decembri sa návštevníkom Hrebienka predstaví v plnej kráse najväčší ľadový dóm z 28 ton ľadu. Autorom jedinečného kostola bude český sochár František Bálek.  

Zdroj: TMR