Šťastný lyžiar lyžuje v piatok

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (9. december 2013) – Piatok 13. decembra 2013 bude šťastný pre lyžiarov a povery na ten deň pôjdu bokom. Každý, kto príde autom na nové parkovisko Krupová z južnej strany Chopku, lyžuje a konzumuje v ten deň za 1 euro. Záťažovú skúšku na južnej strane druhého najvyššieho vrchu Nízkych Tatier bude mať pred sebou okrem nového nástupného bodu lyžiarov, aj 520 miestne parkovisko Krupová. S testovaním južného svahu si návštevníci vychutnajú aj nové priestory v zrekonštruovanom Hoteli Srdiečko***. Práve v ňom čaká na šťastlivca v tipovacej súťaži víkendový pobyt pre dve osoby.

Lyžiarska sezóna v Jasnej odštartovala koncom novembra na troch zjazdovkách na južných svahoch – zjazdovky: Slnečná, Hotelová, Krupová a na severnej strane Chopku na zjazdovke Biela Púť a zjazdovka Luková. Pre lyžiarov je práve piatok 13. decembra šťastný. Tí, ktorí autom obsadia bezplatné 520 miestne parkovisko Krupová, bude stáť lyžovačka 1 euro. Pre návštevníkov a lyžiarov je v zrekonštruovanom Hoteli Srdiečko*** okrem lyžovačky za 1 euro pripravené vianočné voňavé občerstvenie v štýlovom interiéri (nová recepcia, lobby bar s vonkajším wellness a výhľadom na Tatry) plus tipovacia súťaž. Víkendový pobyt pre dve osoby získa ten, kto správne zodpovie súťažnú otázku: koľko drevených klátikov bolo použitých na obklad stien v novom lobby bare horského Hotela Srdiečko***. Kto si navyše so sebou na lyžovačku prinesie aj nejaké srdiečko, toho hotel odmení sladkým darčekom.

Pod jednou strechou na južnej strane Chopku nájdu lyžiari okrem 520 miestneho parkoviska Krupová aj pokladne, infocentrum, trendový športový obchod Tatry Motion, požičovňu a servis lyží a arénu pre lyžiarskych začiatočníkov. Nový nástupný bod spolu s online skipassom Gopass je inteligentný riešením ako hneď po vystúpení z auta nečakať v rade na pokladnici, ale prejsť pohodlne turniketom a od prvého momentu lyžovať. Z nástupného bodu Krupová sa lyžiari dostanú k Hotelu Srdiečko*** a apreski-baru Srdiečko dvoma vlekmi, hoteloví hostia po prístupovej ceste. Na južnej strane sú otvorené dve červené zjazdovky Krupová a Slnečná pre náročnejších lyžiarov a modrá zjazdovka Hotelová pre menej zdatných lyžiarov. Lyžovačku si v zimnej sezóne 2013/14 užijú návštevníci na južnej strane Chopku spolu na 61,5 ha lyžiarskej plochy. Lyžiarom sa splnil sen už uplynulú zimu, keď sa svahy Chopku prepojili novými lanovkami 15 miestnou gondolou na juhu a na severnej strane 24 miestnou lanovkou Funitel.

Viac o lyzovačke za 1 euro na http://www.jasna.sk/aktivity-a-eventy/eventy/otestujte-juh-za-1EUR/. Aktuálne o otvorených zjazdovkách v Jasnej na http://www.jasna.sk/lanovky-a-zjazdovky/.

Zdroj: TMR