Vo Vysokých Tatrách postavia čínsky múr

 

STARÝ SMOKOVEC (13.január) – Na Hrebienku už čoskoro pribudne čínsky múr. Tatranský čínsky múr bude priechodný, vytvorený zo snehu a privedie návštevníkov k najväčšej atrakcii tejto zimy k Tatranskému ľadovému dómu. Dóm práve od dnešného dňa jeho autor František Bálek dopĺňa o nové ľadové sochy, aby už od 31.1.2014 bol hlavnou atrakciou neoficiálnych majstrovstiev sveta v tesaní ľadových sôch Tatry Ice Master na Hrebienku. 

Tatranský čínsky múr bude už čoskoro novou atrakciou Vysokých Tatier, ktorá privedie návštevníkov Hrebienka od pozemnej lanovky až k najväčšej atrakcii tejto zimnej sezóny k Tatranskému ľadovému dómu. Šesťdesiat metrov dlhý, tri metre vysoký a jeden a pol metra široký múr zo snehu bude priechodný a s jeho výstavbou sa práve začalo. Zároveň aj Tatranský ľadový dóm obohacuje jeho autor o nové prvky a nové ľadové sochy, aby bol na najväčšie podujatie tejto zimnej sezóny, Tatry Ice Master 31.1. až 2.2., ešte atraktívnejší a ešte väčší. 

„Pôvodne bol názov čínsky múr len pracovný, ale časom sa tak udomácnil, že už náš múr inak ako čínsky ani nenazveme,“ povedal s úsmevom na margo tatranskému múru jeden z tvorcov myšlienky Martin Šabľa. 

„Tešíme sa z dlho očakávaného ochladenia aj z toho, že autor Tatranského dómu František Bálek bude od pondelka do štvrtka opäť ľadu vdychovať život. Radi by sme totiž prilákali do dómu na ďalšiu návštevu aj tých, ktorí už u nás boli. Zároveň musím upozorniť, že už na prelome januára a februára nás čakajú majstrovstvá v tesaní ľadových sôch Tatry Ice Master. Tento krát okrem sochárov z Európy privítame aj japonských a ruských majstrov ľadu,“ povedala Lenka Maťašovská, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Minulý rok navštívilo podujatie Tatry Ice Master takmer 21 tisíc ľudí a to bol pre organizátorov obrovský záväzok, aby nič nepodcenili a opäť prilákali na Hrebienok davy. Zdá sa, že našliapnuté majú excelentne. Tatranský ľadový dóm bude súčasťou podujatia Tatry Ice Master a za necelý mesiac jeho existencie sa stal najnavštevovanejším miestom v našich veľhorách. 

Počasie sa umúdrilo a bude pri stavbe čínskeho snehového múru a „faceliftingu“ Tatranského ľadového dómu spolupracovať.

Zdroj: OOCR Región Vysoké Tatry