Eufória z prvej jazdy alias FRESH TRACK

DEMÄNOVSKÁ DOLINA (23. januára 2014) – Novinka Fresh Track v lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry, teda čerstvá dráha alebo stopa na zjazdovke je určená ranostajom a nadšencom nedotknutej trate a dobre známeho menčestra. Od soboty 25. januára 2014 si môžu lyžiari vyskúšať obe strany Chopku ako prví ešte pred oficiálnym spustením lanoviek.

Nový produkt tatranskej lyžovačky, ktorý je bežný aj v svetových lyžiarskych strediskách, bude mať v Jasnej svoju premiéru. Fresh Track poskytne lyžiarom mimoriadny zážitok na prázdnych zjazdovkách z vrcholu Chopka v čase od 7:30 – 9:00 hod. V cene Fresh Track lyžovačky sú raňajky vo vyhliadkovej a la carte reštaurácii Von Roll vo výške 1 670 m.n.m a profesionálny sprievodca. Fresh Track sa bude konať každú sobotu a utorok. Lyžuje sa z Chopku na južnú a na severnú stranu na zjazdovkách 33a, 1c, 11a, 11 a 1b. Typy zjazdoviek sa vyberajú vždy podľa snehových a poveternostných podmienok pre vopred nahlásených účastníkov. Cena prednostnej lyžovačky pre všetky vekové kategórie vrátane chutných raňajok a profesionálneho sprievodcu je 29 eur.

Skipass Fresh Track je potrebné si rezervovať najneskôr deň vopred v Infocentre na Bielej Púti v Jasnej do 15. 00 hod. Podrobne aj na http://www.jasna.sk/en/activities-and-events/winter/fresh-track-chopok-2004-m-n-m/.

Stredisko Jasná Nízke Tatry má ideálne podmienky na lyžovanie, na zjazdovkách je od 40 – 90 cm snehu, otvorených je na oboch stranách Chopku spolu 29 km zjazdoviek všetkých náročností. Aktuálne zábery zo strediska  Jasná sú na živých kamerách nonstop http://www.jasna.sk/hory-a-dovolenka/webkamery/, stav lanoviek a zjazdoviek na http://www.jasna.sk/lanovky-a-zjazdovky/.

Zdroj: TMR