Články

K historickým hotelom Slovenska pribudli tatranské Grandhotely

Asociácia Historických Hotelov Slovenska má dvoch nových členov – Grandhotel Starý Smokovec a Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici. Oba získali členstvo opäť netradične, v rovnakom čase a rozširujú tak počet hotelov v asociácii na 14.

Len nedávno Historické Hotely Slovenska (HHS), ktoré združujú hotely v zámkoch, kaštieľoch a historických budovách za účelom ich zviditeľnenia medzi domácou i zahraničnou verejnosťou, prijali nezvykle naraz dvoch nových členov. Po mesiaci sa tak deje opäť, čo svedčí o rastúcom záujme o členstvo v HHS.

Čerstvými členmi sú Grandhotel Starý Smokovec**** a Grandhotel Praha**** v Tatranskej Lomnici s vyše 100-ročnou históriou, ktoré sa preslávili unikátnou secesnou architektúrou, noblesnou atmosférou, top kvalitou služieb i nespočetným množstvom významných hostí z radov aristokracie, politiky i kultúry. V priebehu vyše 100-ročnej histórie oboch hotelov tu boli ubytované osobnosti ako prezident T. G. Masaryk, kráľovná Alžbeta, Béla Bartók, Karel Čapek, Nancy Sinatra či Fidel Castro.

„Sme radi, že sa medzi našich členov zaradili dve legendy slovenského hotelierstva s vyše 100-ročnom tradíciou,“ povedal prezident Asociácie Historických Hotelov Slovenska Dr. Ján Svoboda. „Je to pozitívny moment z hľadiska rozšírenia HHS a takisto neklamným znakom prudko stúpajúceho významu asociácie a záujmu o členstvo, ktorého výsledkom sú 4 noví členovia za posledné dva mesiace,“ dodáva J. Svoboda. 

Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici

Založený bol v roku 1905, v súčasnosti prechádza postupnou rekonštrukciou s rešpektovaním jeho historickej hodnoty. Okrem luxusných priestorov sa pýši aj novým Grand Mountain Spa, wellness centrom založeným na tradícii tatranského kúpeľníctva a liečivej sile miestnej prírody. „Práve cez unikátne možnosti wellnessu a gastronómiu orientovanú na lokálne suroviny chceme pokračovať v budovaní renomé hotela ako miesta pre kulinárske zážitky a dokonalý relax,” hovorí Zdena Ryndová, riaditeľka Grandhotela Praha.

Grandhotel Starý Smokovec

Budúci rok oslávi 110. výročie otvorenia a je najstarším veľkým hotelom v regióne. Predstavuje pretrvávajúcu tradíciu slovenského hoteliérstva a široké možnosti nezabudnuteľných zážitkov z pobytu v noblesných priestoroch hotela i veľkolepého okolia Vysokých Tatier. „Členstvo v HHS pre nás znamená predovšetkým možnosť predstaviť hotel, jeho poklady a bohatú históriu širšiemu spektru hostí. S prijatím sa zároveň otvárajú dvere na ďalšie marketingové aktivity, ako doma, tak v zahraničí,” hovorí Marek Koumal, riaditeľ Grandhotela Starý Smokovec.

 

Zdroj: Historické Hotely Slovenska