Články

Raketové Tatry

STARÝ SMOKOVEC (21.jún 2013) – Otvorenie letnej turistickej sezóny vo Vysokých Tatrách minulý víkend zaujalo až 7000 návštevníkov. Už ako doma sa na „otváračke“ leta cítili aj špičkoví tenisti, hviezdy ATP rebríčka, ktorí si pod Lomnickým štítom zahrali exhibičné zápasy a tak symbolicky upozornili aj na to, že tenisová raketa pod naše končiare nezablúdila, ale že sem už roky patrí. 

Hold športu s raketou a loptičkou dali uplynulý víkend v Tatranskej Lomnici tenisové hviezdy rebríčka ATP - Miloš Mečíř, Karol Nováček, Jirka Novák, Karol Kučera, ktorí si počas otvorenia letnej turistickej sezóny zahrali exhibičné zápasy symbolicky na mieste, kde už o rok vyrastie nové tenisové centrum vhodné na ATP turnaje.

„Nie je nič krajšie ako keď sa ráno zobudím bez starostí, v maximálnej pohodičke a s bonusom výhľadu na Lomničák. Chodím do Tatier nesmierne rád, vraciam sa sem v zime aj v lete a tak ako sme odpálili pred niekoľkými mesiacmi zimnú sezónu, tak sme tento krát priam vystrelili do letnej. Vždy rád využijem možnosť zahrať si s kamarátmi z „veľkého“ tenisu a tak to bolo aj tento krát pri exhibičných zápasoch v Tatranskej Lomnici,“ povedal Miloš Mečíř, žijúca tenisová legenda Slovenska, olympijsky víťaz zo Soulu. 

Exhibičné zápasy Slovensko verzus Česko boli veľmi vyrovnané. Najprv vyhrávali Česi, ale nakoniec Slováci stiahli šťastenu na svoju stranu a vyhrali. Počas zápasu venovali divákom nielen množstvo úsmevov, ale aj viaceré tenisové triky a špeciality. 

„Letná turistická sezóna je pre Tatry kľúčová, sme na ňu dobre pripravení. Našim cieľom je zvýšiť podiel viacdňových návštevníkov o 10 percent a prekročiť 20-tisícovú hranicu vystavení zľavovej karty Tatry Card. Zároveň myslíme aj na budúcnosť a už o rok vyrastie u nás aj nové tenisové centrum vhodné na ATP turnaje a verím, že títo hráči pri tom o rok nebudú chýbať,“ povedal Ján Mokoš, predseda predstavenstva Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry. 

Pred viac ako sto rokmi sa začala písať história života v Tatranskej Lomnici. Súvisela najmä s postavením vyše storočného Grandhotela Praha. V tých časoch tu vyrástli viaceré športoviská, lyžiarska škola, klzisko aj tenisové kurty. Nová história tenisu sa začína písať v posledných rokoch aj vďaka špičkovým tenistom, hviezdam ATP rebríčka.

 

Zdroj: OOCR Región Vysoké Tatry