Články

Egypt pod Tatrami

POPRAD (25.jún 2013) – Letná turistická sezóna sa začne 30.6.2013 aj vo vodách tatranského aquaparku. Otvorenie to nebude obyčajné, ale rovno v štýle starovekého Egypta. Modernou Kleopatrou 21.storočia bude v Aquacity v Poprade krásna blondína Barbora Rakovská, ktorá sa zhostí moderátorského mikrofónu. Jej partner Tomi Popovič chystá premiéru svojho nového klipu. Najväčšie pieskovisko pod Tatrami vytvorí až stodvadsať ton piesku.

Egypt to je aj púšť takmer bez života. Na radosť všetkých detí bude v Aquacity 20 ton piesku symbolizovať kopec skvelej zábavy vďaka najväčšiemu pieskovisku pod Tatrami.

„Aquacity to nie je len voda a tobogány, ale po novom aj skvelé obrie pieskovisko s plážovým barom aj pieskovými sochami. Na otvorenie našej najvýznamnejšej sezóny sme si pozvali aj netypickú kleopatru Barboru Rakovskú a jej partner Tomi Popovič u nás dokonca odpremiéruje aj nový song“, povedal Richard Pichonský riaditel Aquacity a podpredseda predstavenstva OOCR Región Vysoké Tatry.

O zábavu sa postarajú aj africkí tanečníci, svoje umenie predvedie fakír v ohňovej show, nielen detské očká poteší balónová show. Malé Kleopatri a faraóni sa prenesú do staroveku aj vďaka maľovaniu na tvár v štýle egyptských motívov. A pre milovníkov adrenalínu bude v ponuke aj aquazorbing.

„Letná turistická sezóna v Tatrách už začala a my už odpočítavame dni do začiatku školských prázdnin. Najväčší podiel našich návštevníkov v lete tvoria práve rodiny s deťmi. Keď sa vodná zábava doplní dobrodružstvami na horách, tak vznikne ideálna aktívne strávená dovolenka na Slovensku,“ povedala Lenka Maťašovská výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie CR Región Vysoké Tatry.

Pestrosť tatranského regiónu je najväčšou konkurenčnou výhodou voči iným regiónom. Na malom území ponúkajú Tatry hory s možnosťou náročnej aj menej náročnej turistiky, atraktívne cyklotrasy, rôzne iné atrakcie, kultúru, históriu aj ponuku vodnej zábavy.

Zdroj: OOCR Región Vysoké Tatry